SMC Diode Solutions SMBJ45CA
Part No.:
SMBJ45CA
Manufacturer:
SMC Diode Solutions
Description:
TVS DIODE 45VWM 72.7VC SMB
Shipping
SMBJ45CA Information
Manufacturer:
SMC Diode Solutions
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
45V
Voltage - Breakdown (Min):
50V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
72.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
8.3A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)