ANBON SEMICONDUCTOR (INT'L) LIMITED SMBJ36CA
Part No.:
SMBJ36CA
Manufacturer:
ANBON SEMICONDUCTOR (INT'L) LIMITED
Description:
600W TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESSO
Shipping
SMBJ36CA Information
Manufacturer:
Packaging:
Cut Tape (CT)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
36V
Voltage - Breakdown (Min):
40V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
58.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
10.3A
Power - Peak Pulse:
600W
Power Line Protection:
No
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)