Meritek SMBJ33CA
Part No.:
SMBJ33CA
Manufacturer:
Meritek
Description:
TVS DIODE 33VWM 53.3VC
Shipping
SMBJ33CA Information
Manufacturer:
Meritek
Series:
SMBJ
Packaging:
Strip
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
33V
Voltage - Breakdown (Min):
36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
53.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
11.26A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C