ANBON SEMICONDUCTOR (INT'L) LIMITED SMBJ28CA
Part No.:
SMBJ28CA
Manufacturer:
ANBON SEMICONDUCTOR (INT'L) LIMITED
Description:
600W TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESSO
Shipping
SMBJ28CA Information
Manufacturer:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
28V
Voltage - Breakdown (Min):
31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
45.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
13.2A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)