ANBON SEMICONDUCTOR (INT'L) LIMITED SMBJ24CA
Part No.:
SMBJ24CA
Manufacturer:
ANBON SEMICONDUCTOR (INT'L) LIMITED
Description:
TVS DIODE 600W 26.7V-29.5V SMB
Shipping
SMBJ24CA Information
Manufacturer:
Series:
SMBJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
24V
Voltage - Breakdown (Min):
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
38.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
15.4A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)