ANBON SEMICONDUCTOR (INT'L) LIMITED SMBJ20CA
Part No.:
SMBJ20CA
Manufacturer:
ANBON SEMICONDUCTOR (INT'L) LIMITED
Description:
TVS DIODE 600W 22.2V-24.5V SMB
Shipping
SMBJ20CA Information
Manufacturer:
Series:
SMBJ
Packaging:
Cut Tape (CT)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
20V
Voltage - Breakdown (Min):
22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
32.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
18.5A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)