Good-Ark Semiconductor SMBJ18CA
Part No.:
SMBJ18CA
Manufacturer:
Good-Ark Semiconductor
Description:
TVS, BI-DIR, 600W, 18V, DO-214AA
Shipping
SMBJ18CA Information
Manufacturer:
Good-Ark Semiconductor
Series:
SMBJx
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
18V
Voltage - Breakdown (Min):
20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
29.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
20.5A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)