EVVO SMBJ16CA
Part No.:
SMBJ16CA
Manufacturer:
EVVO
Description:
TVS DIODE 16VWM 26VC SMB
Shipping
SMBJ16CA Information
Manufacturer:
EVVO
Packaging:
Cut Tape (CT)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
16V
Voltage - Breakdown (Min):
17.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
26V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
23.1A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)