Good-Ark Semiconductor SMBJ12CA
Part No.:
SMBJ12CA
Manufacturer:
Good-Ark Semiconductor
Description:
TVS, BI-DIR, 600W, 12V, DO-214AA
Shipping
SMBJ12CA Information
Manufacturer:
Good-Ark Semiconductor
Series:
SMBJx
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
12V
Voltage - Breakdown (Min):
13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
19.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
30.2A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)