Good-Ark Semiconductor SMBJ100CA
Part No.:
SMBJ100CA
Manufacturer:
Good-Ark Semiconductor
Description:
TVS, BI-DIR, 600W, 100V,DO-214AA
Shipping
SMBJ100CA Information
Manufacturer:
Good-Ark Semiconductor
Series:
SMBJx
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
100V
Voltage - Breakdown (Min):
111V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
162V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
3.7A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)