YAGEO SMAJ8.5A/TR13
Part No.:
SMAJ8.5A/TR13
Manufacturer:
YAGEO
Category:
TVS Diodes
Description:
SMAJ, DO-214AC, 8.5V, 14.4V, REE
Shipping
SMAJ8.5A/TR13 Information
Manufacturer:
YAGEO
Series:
SMAJ
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
1
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
8.5V
Voltage - Breakdown (Min):
9.44V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
14.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
27.8A
Power - Peak Pulse:
400W
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)