HY Electronic (Cayman) Limited SMAJ58CA
Part No.:
SMAJ58CA
Manufacturer:
HY Electronic (Cayman) Limited
Category:
TVS Diodes
Package:
DO-214AC, SMA
Description:
SURFACE MOUNT UNI/BI-DIRECTIONAL
Shipping
SMAJ58CA Information
Manufacturer:
HY Electronic (Cayman) Limited
Package/Case:
DO-214AC, SMA
Series:
SMAJ
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
Bidirectional Channels:
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
58V
Voltage - Breakdown (Min):
64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
93.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
4.3A
Power - Peak Pulse:
400W
Power Line Protection:
No
Applications:
Telecom
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)