MDD SMAJ48CA
Part No.:
SMAJ48CA
Manufacturer:
MDD
Description:
TVS DIODE 48VWM 77.4VC SMA
Shipping
SMAJ48CA Information
Manufacturer:
MDD
Series:
SMAJ
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
48V
Voltage - Breakdown (Min):
53.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
77.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
5.2A
Power - Peak Pulse:
400W
Power Line Protection:
No
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)