Good-Ark Semiconductor SMAJ43CA
Part No.:
SMAJ43CA
Manufacturer:
Good-Ark Semiconductor
Description:
TVS, BI-DIR, 400W, 43V, DO-214AC
Shipping
SMAJ43CA Information
Manufacturer:
Good-Ark Semiconductor
Series:
SMAJx
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
43V
Voltage - Breakdown (Min):
47.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
69.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
5.8A
Power - Peak Pulse:
400W
Power Line Protection:
No
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)