Taiwan Semiconductor Corporation SMAJ43AHR3G
Part No.:
SMAJ43AHR3G
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Package:
DO-214AC, SMA
Description:
TVS DIODE 43VWM 69.4VC DO214AC
Shipping
SMAJ43AHR3G Information
Manufacturer:
Package/Case:
DO-214AC, SMA
Series:
SMAJ
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
43V
Voltage - Breakdown (Min):
47.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
69.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
5.8A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)