Good-Ark Semiconductor SMAJ350A
Part No.:
SMAJ350A
Manufacturer:
Good-Ark Semiconductor
Description:
TVS, UNI-DIR, 400W, 350V, DO-214
Shipping
SMAJ350A Information
Manufacturer:
Good-Ark Semiconductor
Series:
SMAJx
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
350V
Voltage - Breakdown (Min):
391V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
567V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
700mA
Power - Peak Pulse:
400W
Power Line Protection:
No
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)