Good-Ark Semiconductor SMAJ33CA
Part No.:
SMAJ33CA
Manufacturer:
Good-Ark Semiconductor
Description:
TVS, BI-DIR, 400W, 33V, DO-214AC
Shipping
SMAJ33CA Information
Manufacturer:
Good-Ark Semiconductor
Series:
SMAJx
Packaging:
Cut Tape (CT)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
33V
Voltage - Breakdown (Min):
36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
53.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
7.5A
Power - Peak Pulse:
400W
Power Line Protection:
No
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)