Good-Ark Semiconductor SMAJ28CA
Part No.:
SMAJ28CA
Manufacturer:
Good-Ark Semiconductor
Description:
TVS, BI-DIR, 400W, 28V, DO-214AC
Shipping
SMAJ28CA Information
Manufacturer:
Good-Ark Semiconductor
Series:
SMAJx
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
28V
Voltage - Breakdown (Min):
31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
45.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
8.8A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)