Meritek SMAJ22CA
Part No.:
SMAJ22CA
Manufacturer:
Meritek
Description:
TVS DIODE 22VWM 35.5VC
Shipping
SMAJ22CA Information
Manufacturer:
Meritek
Series:
SMAJ
Packaging:
Strip
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
22V
Voltage - Breakdown (Min):
24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
11.27A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C