SMC Diode Solutions SMAJ220A
Part No.:
SMAJ220A
Manufacturer:
SMC Diode Solutions
Description:
220V, 400W,SMA, TRANSIENT VOLTAG
Shipping
SMAJ220A Information
Manufacturer:
SMC Diode Solutions
Series:
SMAJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
220V
Voltage - Breakdown (Min):
246V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
356V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
1.1A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)