HY Electronic (Cayman) Limited SMAJ18CA
Part No.:
SMAJ18CA
Manufacturer:
HY Electronic (Cayman) Limited
Description:
SURFACE MOUNT UNI/BI-DIRECTIONAL
Shipping
SMAJ18CA Information
Manufacturer:
HY Electronic (Cayman) Limited
Series:
SMAJ
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
18V
Voltage - Breakdown (Min):
20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
29.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
13.7A
Power - Peak Pulse:
400W
Power Line Protection:
No
Applications:
Telecom
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)