Taiwan Semiconductor Corporation SMAJ18AHR3G
Part No.:
SMAJ18AHR3G
Description:
TVS DIODE 18VWM 29.2VC DO214AC
Shipping
SMAJ18AHR3G Information
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
18V
Voltage - Breakdown (Min):
20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
29.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
13.7A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)