Good-Ark Semiconductor SMAJ180A
Part No.:
SMAJ180A
Manufacturer:
Good-Ark Semiconductor
Description:
TVS, UNI-DIR, 400W, 180V, DO-214
Shipping
SMAJ180A Information
Manufacturer:
Good-Ark Semiconductor
Series:
SMAJx
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
180V
Voltage - Breakdown (Min):
201V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
292V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
1.4A
Power - Peak Pulse:
400W
Power Line Protection:
No
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)