Taiwan Semiconductor Corporation SMAJ170HR3G
Part No.:
SMAJ170HR3G
Description:
TVS DIODE 170VWM 304VC DO214AC
Shipping
SMAJ170HR3G Information
Product Status:
Active
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
170V
Voltage - Breakdown (Min):
189V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
304V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
1A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)