YAGEO SMAJ170CA/TR13
Part No.:
SMAJ170CA/TR13
Manufacturer:
YAGEO
Package:
DO-214AC, SMA
Description:
SMAJ, DO-214AC, 170V, 275V, REEL
Shipping
SMAJ170CA/TR13 Information
Manufacturer:
YAGEO
Package/Case:
DO-214AC, SMA
Series:
SMAJ
Product Status:
Active
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
170V
Voltage - Breakdown (Min):
189V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
275V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
1.5A
Power - Peak Pulse:
400W
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)