Taiwan Semiconductor Corporation SMAJ15HR3G
Part No.:
SMAJ15HR3G
Description:
TVS DIODE 15VWM 26.9VC DO214AC
Shipping
SMAJ15HR3G Information
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
15V
Voltage - Breakdown (Min):
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
26.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
14.9A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)