Good-Ark Semiconductor SMAJ14CA
Part No.:
SMAJ14CA
Manufacturer:
Good-Ark Semiconductor
Description:
TVS, BI-DIR, 400W, 14V, DO-214AC
Shipping
SMAJ14CA Information
Manufacturer:
Good-Ark Semiconductor
Series:
SMAJx
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
14V
Voltage - Breakdown (Min):
15.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
23.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
17.2A
Power - Peak Pulse:
400W
Power Line Protection:
No
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)