Taiwan Semiconductor Corporation SMAJ14AHR3G
Part No.:
SMAJ14AHR3G
Description:
TVS DIODE 14VWM 23.2VC DO214AC
Shipping
SMAJ14AHR3G Information
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
14V
Voltage - Breakdown (Min):
15.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
23.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
17.2A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)