Meritek SMAJ130CA
Part No.:
SMAJ130CA
Manufacturer:
Meritek
Description:
TVS DIODE 130VWM 209VC
Shipping
SMAJ130CA Information
Manufacturer:
Meritek
Series:
SMAJ
Packaging:
Strip
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
130V
Voltage - Breakdown (Min):
144V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
209V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
1.91A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C