Taiwan Semiconductor Corporation SMAJ120HR3G
Part No.:
SMAJ120HR3G
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Description:
TVS DIODE 120VWM 214VC DO214AC
Shipping
SMAJ120HR3G Information
Manufacturer:
Product Status:
Active
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
120V
Voltage - Breakdown (Min):
133V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
214V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
1.4A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)