YAGEO SMAJ11A/TR13
Part No.:
SMAJ11A/TR13
Manufacturer:
YAGEO
Category:
TVS Diodes
Package:
DO-214AC, SMA
Description:
SMAJ, DO-214AC, 11V, 18.2V, REEL
Shipping
SMAJ11A/TR13 Information
Manufacturer:
YAGEO
Package/Case:
DO-214AC, SMA
Series:
SMAJ
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
1
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
11V
Voltage - Breakdown (Min):
12.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
18.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
22A
Power - Peak Pulse:
400W
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)