Taiwan Semiconductor Corporation SMA4S56AH
Part No.:
SMA4S56AH
Description:
TVS DIODE 56VWM 90.9VC SOD128
Shipping
SMA4S56AH Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
56V
Voltage - Breakdown (Min):
62.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
90.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
4.4A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)