Taiwan Semiconductor Corporation SMA4S51AH
Part No.:
SMA4S51AH
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Package:
SOD-128
Description:
TVS DIODE 51VWM 82.8VC SOD128
Shipping
SMA4S51AH Information
Manufacturer:
Package/Case:
SOD-128
Product Status:
Active
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
51V
Voltage - Breakdown (Min):
57V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
82.8V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
4.8A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)