Taiwan Semiconductor Corporation SMA4S36AH
Part No.:
SMA4S36AH
Description:
TVS DIODE 36VWM 58.4VC SOD128
Shipping
SMA4S36AH Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
36V
Voltage - Breakdown (Min):
40.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
58.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
6.8A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)