Taiwan Semiconductor Corporation SMA4S30AH
Part No.:
SMA4S30AH
Description:
TVS DIODE 30VWM 48.7VC SOD128
Shipping
SMA4S30AH Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
30V
Voltage - Breakdown (Min):
33.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
48.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
8.2A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)