Taiwan Semiconductor Corporation SMA4S15AH
Part No.:
SMA4S15AH
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Category:
TVS Diodes
Package:
SOD-128
Description:
TVS DIODE 15VWM 24.4VC SOD128
Shipping
SMA4S15AH Information
Manufacturer:
Package/Case:
SOD-128
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
1
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
15V
Voltage - Breakdown (Min):
16.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
16.4A
Power - Peak Pulse:
400W
Power Line Protection:
No
Applications:
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)