STMicroelectronics SMA4F58AY
Part No.:
SMA4F58AY
Description:
TVS DIODE 58VWM 121VC SMAFLAT
Shipping
SMA4F58AY Information
Series:
SMB6FxxAY
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
58V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
64.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
121V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
19A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)