YAGEO SJD12A160L01
Part No.:
SJD12A160L01
Description:
TVS ESD, SOD-123S, 160V, 259V, R
Shipping
SJD12A160L01 Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
160V
Voltage - Breakdown (Min):
178V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
259V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
800mA
Power - Peak Pulse:
200W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)