YAGEO SJD12A07L01
Part No.:
SJD12A07L01
Manufacturer:
YAGEO
Category:
TVS Diodes
Package:
DO-219AA
Description:
TVS ESD, SOD-123S, 7V, 12V, REEL
Shipping
SJD12A07L01 Information
Manufacturer:
YAGEO
Package/Case:
DO-219AA
Series:
SJD12A(C)XXXL01
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
1
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
7V
Voltage - Breakdown (Min):
7.78V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
12V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
16.7A
Power - Peak Pulse:
200W
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)