Good-Ark Semiconductor SES3V3D523-2U
Part No.:
SES3V3D523-2U
Manufacturer:
Good-Ark Semiconductor
Category:
TVS Diodes
Package:
SC-79, SOD-523
Description:
TVS, ESD, SINGLE, UNI-DIR, 3.3V,
Shipping
SES3V3D523-2U Information
Manufacturer:
Good-Ark Semiconductor
Package/Case:
SC-79, SOD-523
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
1
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
3.3V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
14.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
11.2A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:
150W
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
100pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)