onsemi SA64ALFG
Part No.:
SA64ALFG
Manufacturer:
onsemi
Category:
TVS Diodes
Package:
DO-204AC, DO-15, Axial
Description:
TVS DIODE 64VWM 103VC AXIAL
Shipping
SA64ALFG Information
Manufacturer:
onsemi
Package/Case:
DO-204AC, DO-15, Axial
Series:
MiniMosorb™
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
1
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
64V
Voltage - Breakdown (Min):
71.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
103V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
4.9A
Power - Peak Pulse:
500W
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)