onsemi SA45ARLG
Part No.:
SA45ARLG
Manufacturer:
onsemi
Category:
TVS Diodes
Package:
DO-204AC, DO-15, Axial
Description:
TVS DIODE 45VWM 72.7VC AXIAL
Shipping
SA45ARLG Information
Manufacturer:
onsemi
Package/Case:
DO-204AC, DO-15, Axial
Series:
MiniMosorb™
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
1
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
45V
Voltage - Breakdown (Min):
50V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
72.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
6.9A
Power - Peak Pulse:
500W
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)