onsemi SA20ARLG
Part No.:
SA20ARLG
Manufacturer:
onsemi
Category:
TVS Diodes
Package:
TO-252-3, DPAK (2 Leads + Tab), SC-63
Description:
TVS DIODE 20VWM 32.4VC TO252-3
Shipping
SA20ARLG Information
Manufacturer:
onsemi
Package/Case:
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
1
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
20V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
32.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
15.4A
Power - Peak Pulse:
500W
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)