onsemi SA17ARLG
Part No.:
SA17ARLG
Package:
DO-204AC, DO-15, Axial
Description:
TVS DIODE 17VWM 27.6VC AXIAL
Shipping
SA17ARLG Information
Package/Case:
DO-204AC, DO-15, Axial
Series:
MiniMosorb™
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
17V
Voltage - Breakdown (Min):
18.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
27.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
18.1A
Power - Peak Pulse:
500W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)