onsemi SA15ARLG
Part No.:
SA15ARLG
Package:
TO-252-3, DPAK (2 Leads + Tab), SC-63
Description:
TVS DIODE 15VWM 24.4VC TO252-3
Shipping
SA15ARLG Information
Package/Case:
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
15V
Voltage - Breakdown (Min):
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
20.6A
Power - Peak Pulse:
500W
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)