Vishay Sfernice RWM10451332JB25E1
Part No.:
RWM10451332JB25E1
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Description:
RWM 10X45 13K3 5% BO50 E1
Shipping
RWM10451332JB25E1 Information
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Series:
RWM
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
13.3 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
25W
Composition:
Wirewound
Features:
Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:
±75ppm/°C
Operating Temperature:
350°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.370" Dia x 1.803" L (9.40mm x 45.80mm)