Vishay Sfernice RWM0845R470JB25E1
Part No.:
RWM0845R470JB25E1
Description:
RESISTOR 0.47 OHM 11W 5% WW
Shipping
RWM0845R470JB25E1 Information
Packaging:
Bulk
Resistance:
470 mOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
11W
Temperature Coefficient:
±75ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 350°C
Size / Dimension:
0.370" Dia x 1.803" L (9.40mm x 45.80mm)