Vishay Sfernice RWM063422R0JS09E1
Part No.:
RWM063422R0JS09E1
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Description:
RESISTOR 22 OHM 8W 5% WIREWOUND
Shipping
RWM063422R0JS09E1 Information
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Series:
RWM
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
22 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
8W
Composition:
Wirewound
Features:
Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:
±75ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 350°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.291" Dia x 1.327" L (7.40mm x 33.70mm)