Vishay Sfernice RTO050F680R0JTE1
Part No.:
RTO050F680R0JTE1
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Category:
Through Hole Resistors
Package:
TO-220-2
Description:
SFERNICE FIXED RESISTORS
Shipping
RTO050F680R0JTE1 Information
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Series:
RTO 50
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Resistance:
680 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
50W
Composition:
Thick Film
Features:
Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±150ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
TO-220-2
Size / Dimension:
0.398" L x 0.177" W (10.10mm x 4.50mm)
Height - Seated (Max):
0.591" (15.00mm)