Vishay Sfernice RTO020F82R00JTE3
Part No.:
RTO020F82R00JTE3
Description:
RES 82 OHM 20W 5% TO220
Shipping
RTO020F82R00JTE3 Information
Resistance:
82 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
20W
Temperature Coefficient:
±150ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.398" L x 0.177" W (10.10mm x 4.50mm)
Height - Seated (Max):
0.606" (15.40mm)